Na Uradu RS za mladino so ponosni na izid prve znanstvene monografije, ki na enem mestu povezuje prizadevanja Vlade RS, znanosti, stroke, nevladnih organizacij in civilne družbe, s katero spodbujajo k raziskovanju novih in sodobnih strategij za soočanje z različnimi oblikami sovraštva in krepitev sočutja, povezanosti in sodelovanja z in med mladimi.
Tudi v Zavodu Varna pot verjamemo, da sta sočutje in medsebojno spoštovanje temelj varne in povezane družbe. Prav zato z veseljem delimo pomembno novico o izidu prve znanstvene monografije Sočutni jezik med mladimi, do katere lahko dostopate na povezavi.
Naj nas vodi misel:
Vsaka beseda šteje – tako v prometu kot v življenju. Pomembno je, da prisluhnemo glasovom (mladih) žrtev prometnih nesreč, saj njihove izkušnje opominjajo na posledice nepremišljenih odločitev in pomen sočutja v družbi. Le s poslušanjem in spoštovanjem njihovih zgodb lahko gradimo skupnost, kjer varnost in medsebojna podpora postaneta temeljna vrednota.
Zavod Varna pot vam ponuja roko pomoči in podpore.
Prometna nesreča je tako za poškodovanega kot za njegove svojce in prijatelje močan stres. Življenje se v trenutku spremeni, preproste stvari postanejo zapletene, nič ni več tako, kot je bilo. Sprašujemo se, zakaj se je to zgodilo ravno nam. Doživljamo občutke, da smo sami z bolečino, da nas nihče ne razume. Lahko se pojavi jeza, tesnoba, žalost, občutki osamljenosti in izguba smisla v življenju. Biti v takšni stiski, kaj šele nadaljevati svoje življenje, je velikokrat pretežko, da bi zmogli sami.
V Zavodu Varna pot nudimo psihološko pomoč, ki temelji na kognitivno-vedenjski terapiji, izvajajo pa jo za to visoko strokovno usposobljeni psihologi.
Psihološka pomoč je namenjena vsem, ki:
- so se v prometni nesreči poškodovali in ali pa so se v prometni nesreči poškodovali njihovi svojci,
- so v prometni nesreči izgubili svojega bližnjega,
- so povzročili prometno nesrečo.