Scroll Top
Linhartova cesta 51, 1000 Ljubljana

Krepitev globalnega glasu žrtev proemtnih nesreč na 4. globalni ministrski konferenci za varnost v cesntem prometu

480788818_1071223745039601_1023106091743463717_n

Na 4. Globalni ministrski konferenci za varnost v cestnem prometu smo naredili pomembne korake k podpori žrtvam prometnih nesreč.

Med ključnimi poudarki je bila predstavitev skupnega manifesta Mednarodnega partnerstva žrtev prometnih nesreč (IRVP), FICVI in FEVR – Globalni glas žrtev prometnih nesreč, ki jo je na simpoziju nevladnih organizacij predstavila Katarzyna Dobrzanska-Junco, podpredsednica FEVR. Ta predstavitev je poudarila potrebo po globalni usklajenosti in podpori žrtvam prometnih nesreč.

Manifest je bil predstavljen tudi med razpravo o odzivu po trčenjih, kjer smo opozorili na nujnost boljšega globalnega sodelovanja pri obravnavi posledic prometnih nesreč. Poleg tega je predsednik FEVR Robert Štaba skupaj s člani upravnega odbora predstavil manifest slovenski ministrici za infrastrukturo, Alenki Bratušek, ki je obiskala razstavni prostor FEVR, FICVI in IRVP.

Posebno priznanje FEVR je bilo podeljeno organizaciji iRAP za njihov izjemen prispevek k izboljšanju prometne varnosti, ob tem pa smo imeli več produktivnih bilateralnih srečanj z vodstvom iRAP.

Potekala so tudi ključna bilateralna srečanja s celotnim upravnim odborom FEVR ter pomemben sestanek z Donno Price iz IRVP in predstavnikom FICVI. Poleg tega smo sodelovali na dogodku FIA Foundation, kjer smo se srečali z Luca Pascottom (FIA), Davidom Wardom (Towards Zero Foundation), Emmo MacLennan (EASST), predstavniki ETSC in drugimi strokovnjaki.

Z vsemi temi dejavnostmi potrjujemo našo zavezanost podpori žrtev prometnih nesreč in zagotavljanju, da se njihov glas sliši na najvišjih ravneh.

Related Posts

TINA KLEMENČIČ

Ljubezen in strast do dela z otroki sta ji bili dani v zibelko. Tako je študij, z njim poklic in skoraj desetletje ustvarjanja pozitivnega in spodbudnega učnega okolja za predšolske otroke, rdeča nit njenega zivljenja.

Razumevanje razvojnih in čustvenih potreb otrok z vesljem prenaša iz profesionalnega dela v lastno družino in obratno. S svojim krativnim razmišljanjem, vrednotami, zgledom in metodami učenja bo v programe “Živimo Vizijo NIČ” za otroke in mladostnike vnesla dodaten kreativni segment raziskovanja in učenja. Svet trajne in varne mobilnosti sta nedvomno vsebinska izziva prihodnosti, katera želi najmlajšim in njihovim staršem približati, jih nanju pripraviti ter jih opolnomočiti. Možnosti in priložnosti so tako v Sloveniji kot v naših programih na vsakem koraku. “Spoznajte jih!” vam sporoča v izziv.

PIA GOLOB

V naših življenjih se zgodi, da si poslanstva ne izberemo sami, temveč slednje poišče nas. Študij molekulske in funkcionalne biologije je začrtal njeno prihodnjo profesionalno pot. Tragična nesreča, v kateri je Pia izgubila mlajšo 20-letno sestro, je v njej zbudila drugačne načrte. Pridružila se je skupini mladih moderatork in kmalu svoje talente vključila v nadgradnjo številnih preventivno-izobraževalnih programov Zavoda. Pedagoško delo z otroki in mladimi jo je prevzelo in motiviralo v dodaten pedagoški študij.

Od septembra 2022 izvaja strokovne naloge vodje projekta.

KAJA KOBAL

Kaja Kobal ima večletne izkušnje moderatorke v naših preventivno izobraževalnih delavnicah. Kreiranje strokovnih vsebin, veščine in primerno podajanje primerni starostni in ciljni populaciji, so ji kot študentki socialne pedagogike vedno predstavljali izziv in strokovni motiv. Svoja dodatna znanja je na različnih področjih podpore žrtvam prometnih nesreč pridobivala v FEVR – Evropskem združenju žrtev prometnih nesreč, kjer je aktivno izvajala naloge na področju strateškega komuniciranja.

Kaja je “nevidni svet žrtev prometnih nesreč” spoznala že kot 12-letni otrok. V prometni nesreči je izgubila svojega očeta.

Od septembra 2020 je izvajala strokovne naloge vodje projekta, s 1. oktobrom 2023 pa je imenovana v programsko vodjo.