Scroll Top
Linhartova cesta 51, 1000 Ljubljana

Delovno srečanje z Jeanom Todtom, Posebnim odposlancem ZN za varnost prometa

V okviru mednarodnega srečanja ZN-WHO v Ženevi, ki je namenjeno pripravam na 4. globalno ministrsko konferenco za varnost cestnega prometa (Maroko, februar 2025), sta se na delovnem srečanju sestala Posebni odposlanec ZN za varnost prometa Jean Todt in predsednik FEVR Robert Štaba.

UN SC Special Envoy for Road Safety Jean Todt with Robert Staba FEVR President (3)

V okviru mednarodnega srečanja ZN-WHO v Ženevi, ki je namenjeno pripravam na 4. globalno ministrsko konferenco za varnost cestnega prometa (Maroko, februar 2025), sta se na delovnem srečanju sestala Posebni odposlanec ZN za varnost prometa Jean Todt in predsednik FEVR Robert Štaba.

Med srečanjem sta razpravljala o:

  • izzivih in dosežkih FEVR, vključno z novim upravnim odborom in aktivnostmi,
  • sodelovanju treh največjih združenj žrtev prometnih nesreč (IRVP, FICVI, FEVR),
  • letošnji kampanji World Day of Remembrance 2024 – Tisti dan, ki je pritegnila več kot 121 organizacij z vsega sveta, bila prevedena v več kot 25 jezikov in dosegla milijone ljudi.

Videi “Remember, Support, Act”, ki jih je s podporo Fundación MAPFRE pripravila IRVP, so prepotovale svet in ozaveščal o viziji varne mobilnosti.

Predstavljen je bil tudi Park varne mobilnosti, unikaten projekt v Ljubljani, ki združuje:

  • programe za podporo žrtvam prometnih nesreč ter
  • preventivne in izobraževalne programe za otroke in mladostnike.

Jean Todt je izpostavil pomen inovativnega pristopa in projekta, saj ta ne le podpira poslanstvo organizacij za pomoč žrtvam prometnih nesreč, temveč ga nadgrajuje z vidika preventive in izobraževanja. Prav ta dva vidika sta temelj za doseganje ciljev Vizije nič.

Spodbudil k “akciji” in konkretnim aktivnostim, usmerjenim v zmanjšanje števila žrtev prometnih nesreč na globalni ravni. Ob tem je izrazil zahvalo in spoštovanje za vse opravljeno delo ter zagotovil popolno podporo tovrstnim aktivnostim, še posebej, ko gre za njihovo vključitev v primere dobrih praks po svetu.

Dolgoletna vez in sodelovanje med sogovornikoma se bo v prihodnje nadaljevalo in nadgrajevalo z namenom spodbujanja skupnega cilja – Vizije nič.

Sestanka se je udeležila tudi Nneka Henry, vodja UN Road Safety Fund Secretariat, ki je izrazila podporo aktivnostim ter viziji za varnejšo mobilnost.

Related Posts

TINA KLEMENČIČ

Ljubezen in strast do dela z otroki sta ji bili dani v zibelko. Tako je študij, z njim poklic in skoraj desetletje ustvarjanja pozitivnega in spodbudnega učnega okolja za predšolske otroke, rdeča nit njenega zivljenja.

Razumevanje razvojnih in čustvenih potreb otrok z vesljem prenaša iz profesionalnega dela v lastno družino in obratno. S svojim krativnim razmišljanjem, vrednotami, zgledom in metodami učenja bo v programe “Živimo Vizijo NIČ” za otroke in mladostnike vnesla dodaten kreativni segment raziskovanja in učenja. Svet trajne in varne mobilnosti sta nedvomno vsebinska izziva prihodnosti, katera želi najmlajšim in njihovim staršem približati, jih nanju pripraviti ter jih opolnomočiti. Možnosti in priložnosti so tako v Sloveniji kot v naših programih na vsakem koraku. “Spoznajte jih!” vam sporoča v izziv.

PIA GOLOB

V naših življenjih se zgodi, da si poslanstva ne izberemo sami, temveč slednje poišče nas. Študij molekulske in funkcionalne biologije je začrtal njeno prihodnjo profesionalno pot. Tragična nesreča, v kateri je Pia izgubila mlajšo 20-letno sestro, je v njej zbudila drugačne načrte. Pridružila se je skupini mladih moderatork in kmalu svoje talente vključila v nadgradnjo številnih preventivno-izobraževalnih programov Zavoda. Pedagoško delo z otroki in mladimi jo je prevzelo in motiviralo v dodaten pedagoški študij.

Od septembra 2022 izvaja strokovne naloge vodje projekta.

KAJA KOBAL

Kaja Kobal ima večletne izkušnje moderatorke v naših preventivno izobraževalnih delavnicah. Kreiranje strokovnih vsebin, veščine in primerno podajanje primerni starostni in ciljni populaciji, so ji kot študentki socialne pedagogike vedno predstavljali izziv in strokovni motiv. Svoja dodatna znanja je na različnih področjih podpore žrtvam prometnih nesreč pridobivala v FEVR – Evropskem združenju žrtev prometnih nesreč, kjer je aktivno izvajala naloge na področju strateškega komuniciranja.

Kaja je “nevidni svet žrtev prometnih nesreč” spoznala že kot 12-letni otrok. V prometni nesreči je izgubila svojega očeta.

Od septembra 2020 je izvajala strokovne naloge vodje projekta, s 1. oktobrom 2023 pa je imenovana v programsko vodjo.