Scroll Top
Linhartova cesta 51, 1000 Ljubljana

Alkoholiziran voznik v Ljubljani povzročil prometno nesrečo in s kraja nesreče pobegnil

alko-kljuci

Spletni medij 24ur.com poroča o 37-letni vozniku, ki je pod vplivom alkohola v Ljubljani povzročil prometno nesrečo in s kraja nesreče pobegnil. Preizkus alkoholiziranosti je pokazal kar 0,97 mg/l alkohola v izdihanem zraku:

“Pijan povzročil prometno nesrečo in pobegnil

37-letni voznik je v Ljubljani povzročil prometno nesrečo in s kraja nesreče pobegnil. Policisti so ugotovili, da je vozil pijan, in nadaljujejo zbiranje obvestil zaradi suma kaznivega dejanja nevarne vožnje.

Včeraj okoli 15.30 so bili ljubljanski policisti obveščeni o prometni nesreči, ki se je zgodila v križišču Zaloške ceste in Grablovičeve ulice. Kot so ugotovili, je voznik zaradi neupoštevanja znaka rdeče luči odvzel prednost drugemu vozniku, trčil vanj ter povzročil prometno nesrečo z materialno škodo. 

Po nesreči je s kraja pobegnil, policisti pa so 37-letnega voznika izsledili v bližini. Preizkus alkoholiziranosti je pokazal 0,97 mg/l  alkohola v izdihanem zraku, v nadaljevanju so mu odredili strokovni pregled. Policisti nadaljujejo zbiranje obvestil zaradi suma kaznivega dejanja nevarne vožnje, o vseh ugotovitvah bodo obvestili pristojno državno pristojno tožilstvo.” (Vir.)


Zavedati se moramo, da alkohol močno vpliva na naše sposobnosti. Koncentracija nad 0,48 mg alkohola/liter krvi vpliva na naše sposobnosti:

⬇️
  • zmanjšana sposobnost koncentracije in koordinacije
  • bistveno je motena reakcija oči na svetlobo (težko se prilagajamo hitrim svetlobnim spremembam);
  • bistveno je zoženo vidno polje (ne moremo več pravočasno dojemati, kaj prihaja z naše leve in desne strani);
  • zaznavanje in ocenjevanje globine prostora in pozornost se zmanjšata za polovico (na določene nevarnosti sploh ne reagiramo več).

(Vir: nazdravi.si)

Vir: Bilban, M.(2014). Ocenjevanje sposobnosti za vožnjo avtomobila. V Bilban M. in Zupan, A. (ur.)

TINA KLEMENČIČ

Ljubezen in strast do dela z otroki sta ji bili dani v zibelko. Tako je študij, z njim poklic in skoraj desetletje ustvarjanja pozitivnega in spodbudnega učnega okolja za predšolske otroke, rdeča nit njenega zivljenja.

Razumevanje razvojnih in čustvenih potreb otrok z vesljem prenaša iz profesionalnega dela v lastno družino in obratno. S svojim krativnim razmišljanjem, vrednotami, zgledom in metodami učenja bo v programe “Živimo Vizijo NIČ” za otroke in mladostnike vnesla dodaten kreativni segment raziskovanja in učenja. Svet trajne in varne mobilnosti sta nedvomno vsebinska izziva prihodnosti, katera želi najmlajšim in njihovim staršem približati, jih nanju pripraviti ter jih opolnomočiti. Možnosti in priložnosti so tako v Sloveniji kot v naših programih na vsakem koraku. “Spoznajte jih!” vam sporoča v izziv.

PIA GOLOB

V naših življenjih se zgodi, da si poslanstva ne izberemo sami, temveč slednje poišče nas. Študij molekulske in funkcionalne biologije je začrtal njeno prihodnjo profesionalno pot. Tragična nesreča, v kateri je Pia izgubila mlajšo 20-letno sestro, je v njej zbudila drugačne načrte. Pridružila se je skupini mladih moderatork in kmalu svoje talente vključila v nadgradnjo številnih preventivno-izobraževalnih programov Zavoda. Pedagoško delo z otroki in mladimi jo je prevzelo in motiviralo v dodaten pedagoški študij.

Od septembra 2022 izvaja strokovne naloge vodje projekta.

KAJA KOBAL

Kaja Kobal ima večletne izkušnje moderatorke v naših preventivno izobraževalnih delavnicah. Kreiranje strokovnih vsebin, veščine in primerno podajanje primerni starostni in ciljni populaciji, so ji kot študentki socialne pedagogike vedno predstavljali izziv in strokovni motiv. Svoja dodatna znanja je na različnih področjih podpore žrtvam prometnih nesreč pridobivala v FEVR – Evropskem združenju žrtev prometnih nesreč, kjer je aktivno izvajala naloge na področju strateškega komuniciranja.

Kaja je “nevidni svet žrtev prometnih nesreč” spoznala že kot 12-letni otrok. V prometni nesreči je izgubila svojega očeta.

Od septembra 2020 je izvajala strokovne naloge vodje projekta, s 1. oktobrom 2023 pa je imenovana v programsko vodjo.