Linhartova cesta 51, 1000 Ljubljana

Prilagodimo hitrost, rešimo življenja

hitrost2

Hitrost je glavni vzrok prometnih nesreč v Sloveniji in v EU. Eno tretjino vseh prometnih nesreč s smrtnih izidom povzroči prevelika in neprilagojena hitrost. Ste vedeli? Če bi povprečno hitrost na vseh cestah v EU zmanjšali le za 1 km / h, bi lahko vsako leto rešiti 2.100 življenj (vir: ETSC).

Slovenska policija v obdobju od 15. marca do 15. maja letos beleži povečan delež prometnih nesreč, povzročenih zaradi neprilagojene hitrosti. Ta je znašal skoraj četrtino vseh prometnih nesreč, oziroma 23 %, v lanskem primerjalnem obdobju pa je znašal manj kot petino, oziroma 17 %.

Dragi vozniki, nikoli naj se vam ne mudi toliko, da ne bi na koncu prišli na cilj! Ne povzročite sebi in svojim najdražjim tragične izkušnje trpljenja zaradi prometne nesreče. Kaj pa pomeni zmanjšanje žrtev na slovenskih cestah? Smo lahko toliko strpni, korektni, spoštljivi in tolerantni drug do drugega?

Problematika neprilagojene hitrosti je ena glavnih tem tudi na naših delavnicah za učence zadnje triade in srednješolce 5x STOP je kul, ki je sedaj možna tudi v spletni izvedbi.

PIA GOLOB

V naših življenjih se zgodi, da si poslanstva ne izberemo sami, temveč slednje poišče nas. Študij molekulske in funkcionalne biologije je začrtal njeno prihodnjo profesionalno pot. Tragična nesreča, v kateri je Pia izgubila mlajšo 20-letno sestro, je v njej zbudila drugačne načrte. Pridružila se je skupini mladih moderatork in kmalu svoje talente vključila v nadgradnjo številnih preventivno-izobraževalnih programov Zavoda. Pedagoško delo z otroki in mladimi jo je prevzelo in motiviralo v dodaten pedagoški študij.

Od septembra 2022 izvaja strokovne naloge vodje projekta.

KAJA KOBAL

Kaja Kobal ima večletne izkušnje moderatorke v naših preventivno izobraževalnih delavnicah. Kreiranje strokovnih vsebin, veščine in primerno podajanje primerni starostni in ciljni populaciji, so ji kot študentki socialne pedagogike vedno predstavljali izziv in strokovni motiv. Svoja dodatna znanja je na različnih področjih podpore žrtvam prometnih nesreč pridobivala v FEVR – Evropskem združenju žrtev prometnih nesreč, kjer je aktivno izvajala naloge na področju strateškega komuniciranja.

Kaja je “nevidni svet žrtev prometnih nesreč” spoznala že kot 12 letni otrok. V prometni nesreči je izgubila svojega očeta.

Od septembra 2020 izvaja strokovne naloge vodje projekta.